avukatselahattinpargorsel

Av. Selahattin Par

Avukat

Uzmanlık Alanları:

Hukuk
Uluslararası İlişkiler
Ekonomi
Çevre ve Sürdürülebilirlik
Eğitim Politikaları
Sağlık Politikaları
İnsan Hakları

Selahattin Par Kimdir?

1985 yılında Siverek, Şanlıurfa’da doğan Selahattin Par, ilk okuldan liseye kadar Siverek’te eğitim görmüştür. Üniversiteye adım attığında ise önce Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Bölümü’nü bitirmiş, ardından Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Spor Hukuku alanında eğitim almış ve Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olmuştur. Şu an hâlâ Özyeğin Üniversitesi’nde Sağlık Hukuku alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Selahattin Par, İNTİSAD DERNEĞİ’nin (İnternasyonel Türkiye İş İnsanları Derneği) kurucu genel başkanıdır ve Par Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu’nun kurucu ve yönetici avukatı olarak görev yapmaktadır. Avukatlık kariyerinde uzmanlık alanları arasında Uluslararası Hukuk, Sağlık Hukuku, Spor Hukuku, Sigorta Hukuku, Ticaret Hukuku, Tahkim ve Tazminat Hukuku bulunmaktadır.

Selahattin Par, Par Brothers Sağlık Turizm ve Danışmanlık Limited Şirketi ile sağlık sektöründe, Globikal Trade Dış Ticaret Limited Şirketi ile dış ticaret alanında ve Parlegal ile danışmanlık sektöründe çalışma hayatını sürdürmektedir. Ayrıca, Gana’da Afrikalı gençlerin kendi başlarına yaşayabilmeleri için Par Sporting Club adında bir spor kulübü kurmuştur. Avukat Selahattin Par, 81 ilin yanı sıra 40 farklı ülkeyi de ziyaret etmiştir. Uluslararası birçok iş birliği gerçekleştirmiştir.

Selahattin Par, İngilizce dilini iyi derecede konuşabilmekte olup, Rusça’yı ise başlangıç seviyesinde bilmektedir. Ayrıca, İstanbul Barosu, Türkiye Barolar Birliği, İnternasyonel Türkiye İş İnsanları Derneği (İNTİSAD), Urfalı Sanayici İş Adamları Derneği (URSİAD), Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye olarak faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesidir.